Podstawowe blogi

Oby tak dalej

Wacek 10.02.2021

Jak szybko zdobywać nowych klientów?

Reklama jest obecnie jednym z najczęściej kupowanych i najczęściej kupowanych rodzajów marketingu. Nie tylko ze względu na zyski, jakie przynoszą, ale także ze względu na efekty, jakie przynoszą firmie. Jest to prawdopodobnie spowodowane kilkoma czynnikami.

Po pierwsze: skuteczność reklamy. Im ciekawsza reklama, tym więcej osób ją zobaczy. Ale skąd pomysł na sukces - to pytanie zadaje wspomniana wcześniej agencja badania rynku. Pokazują, że ludzie najczęściej decydują się na obejrzenie reklamy na swoich stronach internetowych lub telefonicznie. I to jest absolutnie słuszna decyzja. Uzasadnianie i przedstawianie pomysłu to najskuteczniejszy sposób przedstawienia firmy większej liczbie klientów.

Po drugie: wybrany pomysł. To równie ważny aspekt. Ważne jest, aby pomysł firmy był oryginalny, według klientów (ale nie mniej ważny), czego chcą. Warto przedstawić koncepcję firmy w taki sposób, aby było jasne, dlaczego klient jej nie chce i jakie korzyści przynosi. Oczywiście najważniejszy jest również pomysł.

Po trzecie: miejsce reklamy. Warto zadać sobie pytanie, czy miejsce to przyciągnie również klientów. Niektórzy uwielbiają stać przed sklepem lub stać w kolejce. Te ostatnie są zwykle trudniejsze do pokonania, zwłaszcza jeśli nie można ustawić się w kolejce lub szybko się poruszać, lepsze będzie mniej zatłoczone miejsce. Pamiętaj jednak, że nie musisz kopiować całej oferty każdemu klientowi.

Po czwarte: miejsce reklamy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest miejsce, w którym umieszczona jest reklama. Jeśli przestrzeń jest zbyt mała, klienci mogą nie dowiedzieć się, jakie towary i usługi są oferowane lub jeśli szyldy są zbyt zagmatwane, a ponadto trudno jest znaleźć klienta poprzez system sklepu, czyli oferta musi być odpowiednio zaprezentowana.

Po piąte: liczba znaków. Jeśli liczba znaków jest zbyt mała, ludzie mogą nie dowiedzieć się o oferowanych towarach lub usługach. Jeśli liczba znaków wynosi co najmniej dwa, najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie kilku więcej. Bardzo ważne jest również umieszczenie reklamy w miejscach tak, aby była rozpoznawalna dla osób przechodzących przez sklep.

Tagi: pomysł, zbytliczba, klientów bez maseczek nie obsługujemy, klientów optima, klientów,