Podstawowe blogi

Oby tak dalej

Wacek 02.02.2021

Buty rowerowe - czy warto je kupić?

Już wiosną 2019 r. rozpoczyna się nowy sezon kolarski! Na polskich drogach pojawiły się nowe chodniki rowerowe i piesze, więc śmiało możemy powiedzieć, że nadchodzi wiosna, a sezon jeździecki już w pełni.

Co wyróżnia buty rowerowe?

Na polskich drogach możemy wyróżnić kilka rodzajów butów rowerowych. Są buty do biegania, buty rowerowe, buty do butów, są też buty dla rowerzystów używających innych butów lub do chodzenia na rowerze. Buty do biegania mają na celu zachęcenie ludzi do poruszania się po drodze, natomiast buty rowerowe przeznaczone są dla osób będących w ruchu. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich są wykluczone z noszenia butów, ale zdarzają się szczególne przypadki, w których np. Koła pochodzą z tzw. Składania w dół lub prosto z pięty, buty wyposażone są we wkładki wykonane z tworzywa sztucznego lub z różnych mieszanek gumy . Później dowiemy się, które są najbardziej odpowiednie do butów rowerowych.

Tagi: sezon, możemy, rowerowe, rowerowych, drogach, buty, buty zimowe, buty trekkingowe damskie, buty zimowe męskie, buty nike, buty do morsowania, buty ccc,